Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Реле контролю напруги: його правильне використання

Новини та статті 02/03/2016

Так хочеться, щоб улюблена техніка справно працювала довгі роки. Ось тільки це не завжди можливе. Очевидно, що необхідність придбати захист від стрибків напруги, які зовсім не рідкість у нашій країні, стає дуже гостро, що і пропонує своїм клієнтам інтернет-магазин Фортер. Після годин вивчення інформації з цієї проблеми у Вас, швидше за все, постає питання - як зробити правильний вибір необхідного обладнання і які особливості використання пристрою, названого в заголовку цієї статті.

 

У яких випадках слід використовувати це обладнання?

Воно використовується лише в аварійній ситуації (поломка на лінії). Якщо головною проблемою Вашої мережі є стабільно нестандартна напруга/стабільні її стрибки, краще застосовувати стабілізатори.

Стабилизатор напряжения Wester

 

Як зробити правильний вибір?

Щоб вибрати відповідний пристрій, слід враховувати такі властивості:

  • чи забезпечене розглянуте обладнання вольтметром;
  • який тип встановлення приладу - на DIN-рейку чи розетку;
  • який тип підключення – трифазний чи однофазний;
  • які показники номінального струму для однофазного реле, яке встановлюється на DIN-рейку: 8А, 16А, 20А, 25А, 32А, 40А, 50А, 63А, 80А;
  • які показники номінального струму для однофазного реле, що включається в розетки: 6А, 10А, 16А

Часто вибираючи однофазну модель, покупці неправильно підбирають напругу. Потрібно зупиняти вибір на приладі, який матиме запас струму 20-30%.

Трифазні реле напруги часто використовуються в промисловості, де основним завданням є управління пускачами і контакторами, тому їх максимальні показники номінального струму - 16 Ампер.

 

Чи можна встановити трифазне реле на однофазні ланцюги?

Потрібно пам'ятати, що однофазні та трифазні моделі – це прилади з різною технологією роботи. Другий пристрій застосовується виключно для забезпечення захисту трифазних електроприладів. У разі живлення техніки від однієї фази використовуйте лише однофазні.

Однофазное реле напряжения

У разі встановлення трифазного для захисту однофазної техніки може статися неприємний випадок: навіть при невеликому стрибку напруги на одній із фаз до 230В або 212В спрацює захист і прилад знеструмить усі електричні пристрої. Хоча потреби в цьому немає, адже така напруга підходить для нормального функціонування електроприладів.

 

Чи здатне реле захистити від імпульсних перепадів?

Однозначна відповідь: не можуть. До того ж це правило стосується не лише реле, а й стабілізаторів. При попаданні блискавки чи комутації навантажень імпульс дуже короткий. Настільки, що дані пристрої не встигнуть відреагувати.

Якщо Ви хочете захистити техніку від попадання блискавки, необхідно використовувати спеціальні пристрої грозозахисту.

Защита от перенапряжений

А зробити нешкідливими комутаційні кидки напруги та залишкові імпульси, що зберігаються після удару блискавки, можна шляхом створення кількох ступенів варисторів. Останні є у багатьох електричних пристроях.

Наш інтернет-магазин пропонує купити реле напруги від виробників, що давно і відмінно зарекомендували себе, а саме: Tessla, Sven, Новатек, Zubr та ін.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram