Який замок для сейфа найкращий: кодовий електронний чи механічний?
Питання купити сейф з кодовим або механічним замком і на що звернути увагу при його виборі, ставив собі кожен, кому доводилося підбирати подібного "помічника" для свого будинку або офісу. Як консультант із продажу цього виду обладнання, я помітив, що кожне покоління у цьому виборі орієнтується більше на ті технологічні можливості, які мали місце у їхні часи.
Механіку воліють переважно люди похилого віку, для яких звичні класичні моделі зі звичайним кодовим замком. Вони аргументують свій вибір тим, що подібні види запору зможуть служити власнику дуже довго, адже власними силами вони використовуються вже протягом 150 років. Та й до того ж, ціна на сейф з таким замком значно нижча, ніж на подібний з електронним. Молоде ж покоління, навпаки, прагне всього нового, сучасного, тому вони віддають перевагу електронному, який більш звичний у зв'язку з підвищеною поширеністю в нинішні часи різного роду електронних пристроїв, гаджетів і так далі.
Але не все так просто. Досі серед професіоналів не вщухають суперечки про те, що на сьогоднішній день краще: старий і перевірений метод замикання сейфів, до якого багато хто вже звикли, або нове технологічне рішення, що дає клієнту можливість більш зручно та швидко користуватися деякими ключовими функціями у використанні замкового. обладнання?
Переваги та недоліки подібних типів замків
Кодовий механічний замок, незважаючи на його універсальність, має безліч недоліків, одним з яких є дуже довге відкривання. Не всі механічні дозволяють змінити кодову комбінацію. Деякі з них зберігають її лише один раз, що досить незручно для власників. Зміна коду на тих видах, де це дозволяється, - досить складна процедура, що вимагає підвищеної уваги, тому що не можна порушувати інструкцію до експлуатації. Замок не підійде людям, у яких тремтять руки, тому що цифри потрібно натискати дуже точно.
Інша річ – електронний замок, відкрити який власник може протягом кількох секунд. Вдумайтеся, скільки його винахід зняло хворих питань, що мучили користувачів сейфових сховищ протягом минулого століття. Істотно утруднюється підбір коду, що люблять робити «ведмежатники» з механікою. Після трьох спроб введення неправильного значення замок буде вимкнено на п'ять хвилин. Нівелюються і всі складнощі для господаря-обивателя, пов'язані зі зміною коду сейфа. При електронному варіанті кодову комбінацію можна змінювати легко та швидко. Зручніше встановити свій власний код, що запам'ятовується, ніж користуватися заводською комбінацією. Невеликий мінус електроніки – необхідність міняти батареї. Робити це потрібно хоча б один раз на рік. Також слід зазначити і високу вартість порівняно з механічною. Багато хто також насторожено ставиться до електрозамків, оскільки вони з'явилися не так давно, як механічні.
Необхідно засвоїти головне: який би тип запору ви не вибрали для свого сейфа, і електронний, і механічний, варіанти однаково ефективно захищатимуть ваше сейфове сховище від злому.